Kolejna dawka przygód Aru dostarcza niesamowitych wrażeń


13 sierpnia 2020 Agnieszka 0 Comment , , , ,

Szukając czegoś do czytania dla nieco starszego dziecka lub zaczynającego dojrzewanie dobrym pomysłem jest taniaksiazka.pl – Aru Shah i drzewo życzeń. Ta dosłownie bajeczna książka wciąga ekscytującą historią, w której nie brakuje złych stworzeń, magii i malowniczych miejsc. Jest ona idealna dla młodych ludzi rozwijających swoją wyobraźnię. Mogą po nią sięgnąć też dorośli i nie rozczarują się tą decyzją.

Gdzie tym razem wyruszy Aru?

Jej misją i towarzyszącej jej ekipy jest odnalezienie dwóch osób. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jedna z nich zna pewien sekret. Są nim słowa przepowiedni. Mogą one okazać się kluczowe dla przebiegu wojny – zakończy się ona albo zwycięstwem, albo porażką. Na nieszczęście słowa te usłyszeli także wrogowie służący Śpiącemu. Aru wraz z przyjaciółmi musi przed nim odnaleźć Kalpawrikszę – drzewo spełniające życzenia. Jeśli dotrze tam pierwsza, wypowie życzenie mogące uratować świat. Stawka jest olbrzymia i na barkach dziewczyny spoczywa olbrzymia odpowiedzialność. Jak w przypadku takich opowieści bywa, nie może obejść się bez trudności, jakie napotka po drodze.

Przeszkody są nie byle jakie. Demony rodem z mitologii na każdym kroku próbują przeszkodzić Aru w realizacji jej planu. Ona i jej przyjaciele muszą się z nimi zmierzyć i wydaje się, że nie mają innego wyjścia. Heroiczne zmagania i dynamiczna akcja potęgują emocje, które towarzyszą od pierwszych stron. I to jest jedną z głównych zalet tej książki. Od pierwszej do ostatniej strony wciąga i nie można się nudzić. Innym atutem, o którym warto wspomnieć, jest humor. Równoważy on tę poważniejszą treść, co sprawia, że całość czyta się niezwykle lekko.

“Aru Shah i drzewo życzeń” to nie tylko lektura dla młodszych czytelników

Może i historie o walce dobra ze złem nie są żadną nowością, lecz jeśli przedstawione są w świeży i interesujący sposób, to potrafią zainteresować. Tak jest w przypadku tej powieści. Co też uważam za plus, jest ona w stanie dostarczyć wspaniałej rozrywki dorosłym. W nich również zamieszkują dzieci, którymi kiedyś byli. Mogą oni ponownie odnaleźć młodzieńczy wigor i rozbudzić wyobraźnię czytając tę książkę.

W ramach uzupełnienia należy dodać, że “Aru Shah i drzewo życzeń” jest trzecią częścią serii “Kronik Pandawów” napisaną przez Roshani Chokshi. Dobrze jest zapoznać się także z poprzednimi – “Aru Shah i koniec czasu” oraz “Aru Shah i pieśń śmierci”. Wszystkie one tworzą świetny cykl, który powinien wzbudzić zainteresowanie osób interesujących się nieziemskimi opowieściami w najlepszym stylu!

Książka od KamranAydinov - pl.freepik.com